Warsaw Design LAB

KURS #4 BRANDING

15–17.03.2019

EDGAR BĄK
MAMASTUDIO
TYPE2
UVMW
RENE WAWRZKIEWICZ

Tworzenie identyfikacji wizualnych to dziedzina oparta na uniwersalnych zasadach, których opanowanie stanowi nieodzowny element „dobrego rzemiosła” projektowego, zarazem podlegająca ciągłej ewolucji i przewartościowaniu wynikającemu ze stale zmieniającego się kontekstu. Jednocześnie jest to tematyka, która w nauczaniu akademickim rzadko traktowana jest w sposób pogłębiony i uwzględniający praktyczne realia.

Celem kursu „Branding” jest dostarczenie uczestnikom konkretnej, pogłębionej wiedzy pod okiem doświadczonych projektantów-praktyków. To również okazja do wymiany doświadczeń, ewaluacji procesu i sposobu pracy oraz nawiązania kontaktów z osobami o zbliżonych zainteresowaniach.

Program kursu obejmuje zapoznanie uczestników z kluczowymi zagadnieniami z dziedziny projektowania identyfikacji wizualnych i brandingu, case-study, pozwalające „od kuchni” poznać proces wdrożenia konkretnych projektów, oraz część warsztatową, nastawioną na poznanie i doskonalenie procesu projektowego.

Kurs kierowany do studentów wydziałów projektowych, absolwentów grafiki, freelancerów i początkujących profesjaonalistów chcących wypełnić lukę między światem akademickim a profesjonalnym funkcjonowaniem na rynku.

WYKŁADOWCY

EDGAR BĄK

Edgar Bąk Studio to studio graficzne specjalizujące się w projektowaniu kompleksowych identyfikacji wizualnych, systemów komunikacji, wayfindingu oraz rebrandingach. Studio w swojej działalności wykorzystuje bogate doświadczenie  współpracy z instytucjami kultury i łączy je z potrzebami klientów biznesowych. W ostatnim czasie zaufali nam między innymi Muzeum historii Żydów Polskich Polin, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, sieć szkół języka angielskiego Early Stage, Mariott Renaissance, Hansgrohe, oraz White and Case. Realizacje Studia wielokrotnie doceniane były zarówno przez polskie, jak i zagraniczne konkursy graficzne.

edgarbak.infoPIOTR RĘCZAJSKI / MAMASTUDIO

Absolwent Wydziału Zarządzania UW. Pracował jako strateg w agencjach Saatchi & Saatchi, Grey, PZL oraz Corporate Profiles Consulting. Od 2009 r. dyrektor strategiczny i współwłaściciel mamastudio.


mamastudio.plTYPE2

Type2 to agencja brandingowa z siedzibą w Warszawie, prowadzone przez Rafała Benedeka i Filipa Zagórskiego. Specjalizujemy się w tworzeniu systemów identyfikacji wizualnej. Stworzyliśmy kompleksowe rozwiązania w tym zakresie m.in. dla Muzeum Narodowego w Warszawie, czy Warszawskiego Transportu Miejskiego.

type2.plUVMW

UVMW to zespół projektantów specjalizujących się w tworzeniu świeżych i nieszablonowych
rozwiązań z zakresu grafiki i komunikacji wizualnej. Dostarczamy kreatywne rozwiązania dla biznesu,
nauki i kultury. Realizujemy wiele nietypowych zadań graficznych od małych form po duże systemy
identyfikacji. Projektowanie traktujemy jako jedną z dziedzin twórczości. W obrębie studia działa również galeria UV21 — gdzie pokazujemy prace nasze i osób skupionych wokół UVMW, oraz UV Editions czyli projekt wydawniczy powołany do realizacji autorskich pomysłów – limitowane edycje plakatów oraz niskonakładowe publikacje, ziny, książki.

uv-warsaw.comRENE WAWRZKIEWICZ

Projektant graficzny, researcher i kurator designu. Współzałożyciel studia projektowego Mamastudio i Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Pomysłodawca, animator i organizator wielu wydarzeń, związanych ze sceną projektowania graficznego w Polsce, między innymi: projekt „Warszawskie Kroje”, wystawy „TypoPolo” i „Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych”, zagraniczna promocja polskich designerów „Polish Graphic Design Week” oraz konkurs poświęcony polskiej grafice użytkowej „Polish Graphic Design Awards”.

www.polishgraphicdesign.comCENA

1000 PLN (do 28.02.2019, early birds)
1200 PLN (do 06.03.2019)
W cenie kursu zapewniamy lunch i napoje.

APLIKUJ

Żeby aplikować, wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy. Kandydaci proszeni są o przesłanie wraz ze zgłoszeniem linku do portfolio lub załącznika w formacie PDF do 10 MB. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uczestnicy w miarę napływania zgłoszeń będą informowani o przyjęciu na kurs.

Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie opłaty za kurs w terminie 3 dni od daty wystawienia faktury.

Liczba miejsc ograniczona do 30 osób.

Uczestnicy kursu powinni dysponować własnymi laptopami i oprogramowaniem.

INNE KURSY

Już teraz zapraszamy na kurs #5: Frontend: projektowanie w Sketch’u, który odbędzie się w kwietniu.

KONTAKT

Website design by Type2
Development by MB/MH