Warsaw Design LAB

Responsive Vector Design with Variable Font Technology

18–19 listopada 2019
Rainer Erich Scheichelbauer

Czy TTF (True Type) jest kolejnym przełomowym formatem graficznym który zrewolucjonizuje projektowanie graficzne? Czy czas formatów, takich jak PDF, SVG lub PNG powoli dobiega końca? Czy logotyp może być responsywny, tak jak strona internetowa? Czy znak graficzny może posiadać kilkanaście wersji w jednym pliku ważącym zaledwie kilkanaście kilobajtów? Czy można zaanimować wektorowe logo i jednocześnie zrobić z niego font? 

Na wszystkie te pytania znajdźcie odpowiedzi w trakcie warsztatów z technologii Variable Fonts prowadzonych przez uznanego projektanta i typografa Rainera Erica Scheichelbauera z firmy Glyphs – producenta najbardziej popularnego narzędzia do projektowania fontów.

Podczas warsztatów będziemy opracowywać projekt responsywnego logo wraz z zestawem ikon, a następnie stworzymy animację przy użyciu prostego HTML i CSS. 

Kurs skierowany jest do grafików, projektantów identyfikacji, projektantow stron internetowych, ilustratorów. Mile widziane będzie doświadczenie w pracy z grafiką wektorową. 

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. 

WYKŁADOWCY

Rainer Erich Scheichelbauer

Rainer „Eric” Scheichelbauer urodził się w Wiedniu. Studiował fotografię oraz filozofię. Dziś zajmuje się przede wszystkim tworzeniem krojów pism oraz uczy projektowania fontów. Jest autorem tutoriali i warsztatów popularyzujących najbardziej zaawansowane narzędzie do produkcji fontów, czyli edytora Glyphs.CENA

300 PLN

APLIKUJ

Brak wolnych miejsc

Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienia laptopów z zainstalowaną aplikacją Glyphs2, do pobrania na glyphsapp.com/buy (darmowy okres próbny).

INNE KURSY

Type Design with Variable Fonts — drugi z serii warsztatów z Rainerem Erichem Scheichelbauerem skierowany do projektantów krojów i liter.

KONTAKT

Website design by Type2
Development by MB/MH