Warsaw Design LAB

Type + Code

24.04, g. 17:00–20:00
25–26.04, g. 12:00–17:00

Kurs online
z Rafałem Buchnerem

Podczas warsztatów przyjrzymy się kodowaniu w projektowaniu graficznym, ze szczególnym uwzględnieniem typografii. Uczestnicy poznają podstawy kodowania w języku Python, a także sposób pracy w aplikacji DrawBot, która umożliwia między innymi tworzenie ilustracji literniczych i grafik wektorowych za pomocą kodu. W programie znajdzie się również odrobina teorii tworzenia systemów typograficznych oraz bardziej techniczne zagadnienia dotyczące grafiki, takie jak konstrukcja krzywych beziera.

Kurs skierowany jest do studentów wydziałów projektowych, absolwentów grafiki, freelancerów i profesjonalistów. Wcześniejsze doświadczenie w kodowaniu nie jest wymagane.

Kurs będzie prowadzony w oparciu o darmową aplikację DrawBot (tylko Mac OS)

WYKŁADOWCY

Rafał Buchner

Niezależny projektant fontów i programista narzędzi związanych z typografią. Współpracuje z wieloma studiami i firmami działającymi w obszarze type designu, takimi jak Typotheque, Commercial Type, Google Fonts czy Arrow Type. Projektuje też książki, magazyny i publikacje. Stworzony przez niego typeface Apropal można pobrać za darmo na stronie projektu Warszawskie Kroje.

Ukończył Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracował jako asystent w pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza, oraz Type & Media na Królewskiej Akademii Sztuk w Hadze (KABK).

twitter.com/RafalBuchnerCENA

450 PLN

20% zniżki dla studentów

APLIKUJ

Żeby aplikować, wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy na adres info@warsawdesignlab.pl Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Liczba miejsc ograniczona do 20 osób.
Na zgłoszenia czekamy do 22 kwietnia lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Uczestnicy proszeni są o zainstalowanie przed warsztatami darmowej aplikacji DrawBot (tylko Mac OS)
www.drawbot.com

INNE KURSY

W maju 2020 planujemy warsztaty z animacji ze studiem Noviki.
Więcej informacji i zapisy już wkrótce.

KONTAKT