Warsaw Design LAB

Type Design with Variable Fonts

15–17 listopada 2019
Centralny Dom
Technologii

Rainer Erich Scheichelbauer

Zapraszamy na warsztaty na temat technologii Variable Fonts z Rainerem Erichem Scheichelbauerem z firmy Glyphs dla projektantów fontów. 

Naucz się jak tworzyć profesjonalne kroje pisma przy użyciu Variable Fonts — przełomowej technologii w projektowaniu krojów pism. Podczas tych warsztatów poznasz narzędzie Glyphs i stworzysz nowy font od zera. Omówimy możliwe metody pracy (workflow), potencjalne pułapki, a także możliwe rozwiązania problemów projektowych.

Warsztaty skierowane są do początkujących i doświadczonych projektantów fontów. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w posługiwaniu się oprogramowaniem Glyphs. Mile widziane będzie natomiast doświadczenie w pracy z grafiką wektorową. 

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. 

WYKŁADOWCY

Rainer Erich Scheichelbauer

Rainer „Eric” Scheichelbauer urodził się w Wiedniu. Studiował fotografię oraz filozofię. Dziś zajmuje się przede wszystkim tworzeniem krojów pism oraz uczy projektowania fontów. Jest autorem tutoriali i warsztatów popularyzujących najbardziej zaawansowane narzędzie do produkcji fontów, czyli edytora Glyphs.CENA

300 PLN

APLIKUJ

Brak wolnych miejsc

Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienia laptopów z zainstalowaną aplikacją Glyphs2, do pobrania na glyphsapp.com/buy (darmowy okres próbny).

INNE KURSY

Responsive Vector Design with Variable Font Technology — drugi z serii warsztatów z Rainerem Erichem Scheichelbauerem, tym razem dla projektantow graficznych.

KONTAKT

Website design by Type2
Development by MB/MH